Stopy

SOS dla stóp na urlopie

Informacja prasowa Poznań, 26 czerwca 2017 r. SOS dla stóp na urlopie Każdy z nas ma własną „awaryjną apteczkę”, którą zabiera ze sobą jadąc na

Informacja prasowa
Poznań, 26 czerwca 2017 r.

SOS dla stóp na urlopie

Każdy z nas ma własną „awaryjną apteczkę”, którą zabiera ze sobą jadąc na urlop. Najczęściej wyposażona jest ona w środki przeciwbólowe, plastry i maści na oparzenia lub ukąszenia owadów. Poza tymi produktami, warto zaopatrzyć się również w kilka podstawowych akcesoriów, które pozwolą nam zareagować w przypadku problemów ze stopami. Eksperci marki Gehwol przygotowali mały poradnik, który pomoże przy najczęstszych, wakacyjnych przypadłościach stóp.

Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy o dolegliwościach, których możemy się nabawić poza domem. Pamiętamy, aby zabrać węgiel aktywny – w razie zatrucia pokarmowego, czy plaster – gdybyśmy się przez przypadek zacięli, ale nie przykładamy uwagi do środków, które mogą nas uchronić np. przed grzybicą stóp czy otarciami, o które nie trudno na urlopie. Takie dolegliwości mogą skutecznie popsuć wyjazd. Co więc zabrać, aby przez cały czas cieszyć się długo oczekiwanymi wakacjami?

Infekcje grzybiczne
O zakażenie grzybicą jest bardzo łatwo. Szczególnie latem, kiedy często korzystamy z publicznych kąpielisk czy basenów. Nie wolno nam wtedy zapominać o klapkach. Jest to podstawowa ochrona przed infekcją, jednak nie jest ona skuteczna w 100%. Wystarczy na chwilę stanąć w miejscu, gdzie wcześniej była osoba zainfekowana. Wilgotne przestrzenie międzypalcowe to okolice szczególnie narażone na rozwój grzybicy. Chcąc się przed nią zabezpieczyć, najlepiej zastosować odpowiedni kosmetyk. Pielęgnacyjny spray do stóp użyty przed i po wizycie na basenie skutecznie ochroni nas przed zakażeniem. Dodatkowo odświeży i zapewni skórze odpowiednie nawilżenie. Stopy będą gładkie i zadbane.

Otarcia i odciski
Długie wędrówki czy nawet krótkie spacery po mieście w nieodpowiednim obuwiu mogą powodować otarcia skóry i odciski, z którymi trudno kontynuować wyprawę. W takim przypadku najlepiej jest zaopatrzyć się w ortezę polimerową. Żel polimerowy sprawdza się w takich przypadkach, gdyż jest bardzo delikatny i przyjazny dla skóry (nie wywołuje reakcji alergicznych), nie podrażnia jej. Po ściągnięciu ze stopy ortezę można umyć mydłem pod letnią wodą, wytrzeć, lekko natalkować i użyć ponownie. Żel zapewnia także skuteczną ochronę i przyleganie do ciała, dzięki czemu orteza nie przemieszcza się w bucie oraz chroni uszkodzony naskórek przed uciskiem.

A to już wiesz?  Nowe urządzenie do pielęgnacji stóp i naskórka

Zmęczone stopy
Niewygodne buty czy upały mogą powodować puchnięcie nóg i piekący ból w stopach. Takie uczucie często nie ustępuje wraz z całonocnym odpoczynkiem, co może skutecznie uprzykrzyć wakacyjne wędrówki. Chcąc zrelaksować nogi, najlepiej wieczorem położyć je na jakiś czas powyżej poziomu naszego tułowia. Dodatkowo warto na urlop zabrać ze sobą pojedyncze saszetki relaksującej soli do kąpieli. Ta z lawendą zregeneruje piekące i zmęczone stopy. Dodatkowo zmiękczy zrogowacenia i odciski. Pobudzi ukrwienie skóry, a aromatyczne olejki zadziałają relaksacyjne na całe ciało.
Chcąc właściwie zadbać o skórę na wakacjach, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do przywrócenia właściwej kondycji skórze zmęczonej czy z odciskami, w szczególności polecane są:
1. Orteza z żelu polimerowego Gehwol, cena od ok. 20 zł/ sztuka
2. Pielęgnacyjny spray do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
3. Sól do kąpieli z lawendą Gehwol, cena ok. 25 zł/ 10 x 20 g
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy