S

Sól do kąpieli z mlekiem kozim

Właśnie przygladałam się róznego rodzaju solom kapieloweym. Znalazłam coś ciekawego. Sól do kąpieli z mlekiem kozim, kwiatem nagietka, olejem grejpfrutowym i goździkowym. Przeczytałam też opinie na temat tego

Właśnie przygladałam się róznego rodzaju solom kapieloweym. Znalazłam coś ciekawego. Sól do kąpieli z mlekiem kozim, kwiatem nagietka, olejem grejpfrutowym i goździkowym. Przeczytałam też opinie na temat tego produktu.

Jedna z użytkujących ten produkt pisze: Super kąpiel, skóra staje sie miękka w dotyku, delikatna. Zapach goździka jest bardzo intensywny.
Podoba mi się też ten opis: Sól wypełnia zapachem całą łazienkę, wprawiając w dobry nastrój. Nuta goździka jest najmocniej wyczuwalna, grejpfruta prawie nie czuć (szkoda…). Za to po kąpieli z dodatkiem soli skóra staje się miła w dotyku, nawilżona, odżywiona. Polecam – i na pewno wypróbuję pozostałe sole.
Właściwie, czytając, ma się ochotę kupic taka sól i wypróbować. Ile jednak jest w tym reklamy?

Jest coś jeszcze na temat soli do kąpieli. I o samej kąpieli w soli.
Sole kąpielowe są dla tych wszystkich, dla których kąpiel jest nie tylko zabiegiem higienicznym, ale przede wszystkim ma się stać źródłem wielu przyjemnych doznań. Zastosowane zostały w nich składniki naturalne najwyższej jakości tak, aby przyjemność Państwa mogła być pełna, a pozytywne działanie kąpieli zwielokrotnione przez zbawienny wpływ zastosowanych przez nas produktów naturalnych. Sama sól zawiera wiele biopierwiastków, niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Skład mikroelementów w soli jest zbliżony do ich zawartości w płynie ustrojowym, a są to: magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas, selen i in. Zalecamy stosowanie soli podczas kąpieli w wodzie o temperaturze minimum 37-38 C.

A jak działa owa sól z tymi konkretnymi składnikami? Oto opis:
Mleko kozie zawiera ok. 27% białka, 26% tłuszczu, ponadto jest nośnikiem dużej ilości witamin D i E, które jak żadne wpływają na elastyczność i dobrą formę skóry i paznokci. Kwiat nagietka cieszy nie tylko swym urokiem, ale także swoimi walorami leczniczymi. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i przeciwzapalnie. Ochronnie i regenerująco na błony śluzowe i skórę, przyspieszając ziarninowanie i bliznowacenie ran i uszkodzeń. Preparaty z nagietka stosuje się przy oparzeniach, stłuczeniach, otarciach, odmrożeniach, ranach pooperacyjnych i owrzodzeniach żylakowych.

A to już wiesz?  Kremy do cery wrażliwej

Jest też coś na temat zastosowanych tam olejków eterycznych:

Zastosowane oleje eteryczne powodują, iż kąpiel w tej soli winna działać przeciwbólowo, antyseptycznie, zwiększać odporność organizmu, olejek grejpfrutowy ma działać przeciw cellulitowi, a goądzikowy uważa się ponadto za afrodyzjak.

Po prostu ma się ochotę wypróbować taką sól. Jest tylko jedna rzecz, mała, lecz istotna: trzeba mieć wannę.
Chyba większość z nas ma w domu prysznice. Zatem pozostają nam żele pod prysznic, mydła i tym podobne substancje. Sól zaś trzeba zachować do czasu, kiedy będziemy mieli wannę.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy