Małe skórki, duży problem?

Bardzo dbasz o swoje paznokcie, także zawsze wyglądają ładnie i schludnie. Uważasz, że są wręcz ozdobą dla Twoich dłoni, ale nie jesteś do końca zadowolona, bo nie możesz doprowadzić skórek do tak dobrego stanu jak paznokci? Powodów może być wiele.

Może masz wrażliwą skórę, która łatwo się podrażnia i dlatego też, pomimo, że paznokcie są w świetnej kondycji otaczające je skórki znacząco swoim stanem się od nich różnią. Istniej także możliwość, że odżywka do paznokci, której używasz podrażnia naskórek, istnieją wtedy dwa rozwiązania, powinnaś zamienić używany kosmetyk na delikatniejszy, albo rozprowadzać preparat tak by nie miał on styczności z otoczką wokół paznokcia.

Oczywiście zniszczone skórki mogą mieć o wiele głębsze przyczyny. W Twoim organizmie może brakować pewnych witamin, odpowiedzialnych za wzmacnianie naskórka np. B2, B6. jednak taka dolegliwość może występować także na tle alergicznym. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim musimy zacząć dbać o podrażnione rejony naskórka.

Istnieją specjalne odzywki, które powinny nam w tym pomóc. Regularnie robiony manicure również pomoże nam o nie zadbać. Nie zapominajmy o takich wydawałoby się podstawowych rzeczach jak jedzenie owoców i warzyw, zwłaszcza w zimie, kiedy to organizm duża część witamin zużywa na obronę przed wirusami.
Werka

Top