Kosmetyki relaksacyjne

Kosmetyki relaksacyjne robią sporą karierę na naszym rynku. W czasie kiedy świat wariuje, nie dając nam zatrzymać się ani na chwilkę i odpocząć a my nie mamy czasu na to, aby złapać oddech, nałożenie kremu relaksacyjnego staje się wspaniałym wyjściem. Oczywiście takie myślenie jest sukcesem specjalistów od marketingu.

Co bowiem znajduje się w kosmetykach o tak cudownych właściwościach? Kolor! Często delikatnie fioletowy, różowy, kojarzący się ze spokojem, ciszą, niebem itd. Zapach! Lawenda, melisa, delikatne piżmowe zapachy. Działają uspokajająco na zmysły.

Dodatkowo opakowanie – o przyjemnym kształcie, kolorze, etykiecie. I oczywiście najważniejsze: wcześniejsza reklama! To właśnie ona działa cuda. Odpowiednia muzyka, zadowolona mina pięknej modelki, piękne zdjęcia. Przez chwilę poddajemy się złudzeniu, że też tak będziemy wyglądali po zastosowaniu kremu czy pianki. Że nasze życie na nowo się ułoży, że będzie szczęśliwe, a tek przystojniak z reklamy zostanie naszym nowym kochankiem. I jak tu nie wierzyć kosmetykom relaksacyjnym? Już sama wyobraźnia płata nam całkiem przyjemne figle.
Ew

Top