Jak wyleczyć chrapanie? Zdrowy tryb życia i laseroterapia!

Kraków, 3.02.2020

Chrapanie podczas snu to przypadłość doskwierająca wielu osobom, które czasem nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Nie wszyscy są świadomi tego, że może to być symptom groźnego bezdechu sennego! Dlatego ze względu na zdrowie, nie można tego ignorować. Jak skutecznie pozbyć się problemu?
Nocne chrapanie wydaje się dość nieznośną dla domowników, lecz raczej nieszkodliwą dolegliwością. W rzeczywistości może to być jednak oznaka poważnego problemu ze zdrowiem. W tym celu warto przebadać się u specjalisty, aby mieć pewność co do jego przyczyny.

Co może być przyczyną chrapania?
Powodów chrapania jest dość sporo. Najgroźniejszym z nich może być bezdech senny, który wstrzymuje w organizmie proces wentylacji i powoduje niedotlenienie. Zatrzymuje lub ogranicza przepływ powietrza przez drogi oddechowe. W tym przypadku chrapanie nie jest jedynym objawem choroby, pojawia się także niespokojny sen, bóle głowy, brak koncentracji i zmęczenie w ciągu dnia. Warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Innymi przyczynami mogą być dolegliwości, które dotyczą nieprawidłowej budowy dróg oddechowych, problemów z układem oddychania lub z niezdrowym trybem życia. Do najczęściej występujących należą m.in.: skrzywienie przegrody nosowej, przerost migdałków, niewłaściwa budowa gardła, przerost nasady języka, otyłość, spożywanie alkoholu lub palenie papierosów. Dlatego w pierwszej kolejności, aby zacząć działać w kierunku poprawy zdrowia, warto przestawić się na zdrowszy tryb życia.

Jak temu zaradzić?
Jeśli przyczyną chrapania jest otyłość, czasem wystarczy zadbać o zdrowe odżywianie i utratę na wadze. W innych przypadkach należy ograniczyć przyjmowanie leków nasennych, alkoholu oraz papierosów przed snem, ponieważ zakłócają pracę układu oddechowego. Dobrze jest spać w pozycji na boku lub na brzuchu, ale nie na wznak, a także zadbać o to, by poduszka była płaska. Gdy jest ona zbyt wysoka, chrapanie potrafi się nasilać.

Innym sprawdzonym sposobem, polecanym w celu pozbycia się chrapania, jest laseroterapia. Kliniki medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw problemom swoich pacjentów i umożliwiają im leczenie chrapania poprzez wykorzystanie do tego celu specjalistycznego lasera.

NightLase™ to innowacyjna, a przede wszystkim skuteczna metoda leczenia takiej przypadłości jak chrapanie, wykonywana za pomogą urządzenia laserowego Fotona Spectro SP. Polega ona na oddziaływaniu wysoką temperaturą na struktury podniebienia miękkiego – Terapia laserem ma na celu intensywną stymulację włókien kolagenowych. Dzięki takiemu działaniu poprawia się sprężystość i elastyczność tkanek. Pierwsze efekty widoczne są dość szybko, a zabieg nie wymaga rekonwalescencji, co sprawia pacjentom duży komfort – twierdzi lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Po zabiegu wykonanym laserem Fotona Spectro SP można od razu wrócić do codziennych czynności. Bezpieczeństwo i skuteczność tej metody jest bardzo wysoka, dlatego cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród pacjentów, których problemem jest chrapanie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x