Jak nakładać podkład?

Niemal wszystkie podkłady można nakładać lateksowymi gąbeczkami bądź palcami, poza kompaktami, które mają specjalną gąbeczkę. Jeśli zaś chodzi o sam sposób nakładania podkładu, to zawsze przeciągamy gąbeczką od środka twarzy na zewnątrz, pamiętamy też o powiekach i ustach. Zwłaszcza ważne jest nałożenie kompaktu też na usta, jeśli chcemy utrwalić pomadkę.

Natomiast malując palcami możemy podkład delikatnie wklepywać. Wizażyści nieraz preferują ten sposób, mówiąc, że dzięki temu kosmetyk lepiej łączy się ze skórą i pozwala dokładniej kontrolować jego grubość na poszczególnych jej partiach.

088014b.jpg

Oczywiście, większość fluidów a nawet niektóre podkłady w sztyfcie powinno się przypudrować.

Kompakty zaś nakłada się specjalną gąbeczką na mokro lub na sucho, dociskając gąbkę do skóry. Jeżeli brwi, pieprzyki czy usta wybrudzą się kosmetykiem, możemy je zmyć patyczkiem kosmetycznym zwilżonym tonikiem lub kremem.

Oczywiście, podkładem możemy również retuszować defekty skóry.
Jeśli masz problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i jeśli dotyczy to głównie dużych powierzchni, to powinnaś pokryć całą twarz podkładem, najlepiej fluidem.

Jeżeli zaś cera ma kolor naturalny, to przypudruj ją tylko tam, gdzie są zaczerwienienia. I wtedy wklepujesz tam podkład. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz podkładu mocno kryjącego, ale nie jest to konieczne. Jeżeli robisz jakieś poprawki, pamiętaj, aby kosmetyk wklepać a nie rozcierać.

Jeśli Twoja twarz ma zaczerwienione miejsca, to pokrywasz je wcześniej zielonym korektorem lub tonerem, ale technika ta wymaga dość dużej wprawy i wyczucia.

Mając rozszerzone pory, możesz użyć lekkiego fluidu i wklepać go palcami. A na to nakładamy puder.

Jeśli masz zmarszczki, nie używaj kompaktów. Możesz za to nakładać bardzo delikatnie i oszczędnie fluid, a nadmiar ściągaj suchymi patyczkami kosmetycznymi. Jeżeli chodzi o kolor, to najlepsze są jasne i perłowe beże. Nie używaj zbyt ciemnego podkładu, ponieważ taki kolor postarza.
A co robić, kiedy masz szarą cerę? Wtedy najlepszym sposobem jest zastosowanie podkładu w odcieniu różowawym, nigdy w żółtym.

Top