Choroby Choroby reumatyczne

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) – jak sobie z nią radzić

NOWOŚĆ! Informacja Prasowa Flexinovo Forte – poruszaj się z radością! Najczęściej dotyka osoby z nadwagą i seniorów, ale nie omija też młodych, pracujących za biurkiem

NOWOŚĆ!
Informacja Prasowa

Flexinovo Forte – poruszaj się z radością!

Najczęściej dotyka osoby z nadwagą i seniorów, ale nie omija też młodych, pracujących za biurkiem czy sportowców. Przebiega powoli, towarzyszy jej ból i niesprawność, obniża jakość życia. Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS), bo o niej mowa, z każdym rokiem zbiera coraz większe żniwo.
Jak sobie z nią radzić? Należy wprowadzić zdrową dietę, więcej ruchu oraz unikać urazów. Jednak, gdy choroba się pojawi wówczas warto sięgnąć po środki, które są bogate w kolagen i glukozaminę.

Bolesny problem
Choroba zazwyczaj dotyka stawów kolanowych, biodrowych, dłoni i kręgosłupa. Ujawnia się najczęściej między 40 a 60 rokiem życia, ale pierwsze zmiany pojawiają się już około 30 – stki. Jak twierdzi lekarz medycyny Klaudiusz Kosowski, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii z poznańskiego Szpitala Medycznego Polonia, co drugi trzydziestolatek w Polsce ma zmiany degeneracyjne w swoim organizmie.

Według danych szacunkowych zmiany w stawach, typowe dla choroby zwyrodnieniowej, występują u co czwartej osoby po 40. roku życia. Po przekroczeniu 55. roku życia częstość występowania schorzenia sięga 65%, a po 75. roku życia – niemal 80%. Na chorobę zwyrodnieniową stawów zapadają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale to panie w większym stopniu doświadczają następstw tego schorzenia w życiu codziennym.

Schorzenie nie daje ogólnych symptomów. Wszystkie zmiany, które zachodzą w organizmie związane
są ze stawami. Chorzy zazwyczaj uskarżają się na poranną sztywność, trzeszczenie, ograniczenie ruchów oraz ból o różnym nasileniu. Ten ostatni najbardziej odczuwalny jest w trakcie poruszania się, mija gdy człowiek siedzi lub stoi. Jednak w fazie zaawansowanej największe nasilenie dolegliwości objawia się w trakcie snu.

Jeszcze do niedawna uważano, że ChZS związana jest tylko z wiekiem, jako naturalny proces starzenia się. Obecnie lekarze zauważają, że coraz więcej osób w młodym wieku uskarża się na dolegliwości stawowe. Przyczyną jest nadwaga oraz siedzący tryb życia, bo każdy nadprogramowy kilogram
to dodatkowe obciążenie dla stawów. Jak się przed tym uchronić? Podstawą jest zdrowe odżywianie i uprawianie sportu, unikanie urazów, a jeśli już choroba się pojawi jak najszybsza diagnoza i właściwe leczenie.

A to już wiesz?  Balsam ceniony ze względu na wielką skuteczność w leczeniu egzemy

Podjęcie leczenia
W przypadku zachorowania na ChZS specjaliści nie szukają przyczyn powstawania choroby, a jedynie skupiają się na zmniejszeniu bólu oraz poprawie funkcji stawów, ograniczenia niepełnosprawności jak i jakości życia chorego. Chcąc to osiągnąć lekarze muszą zastosować metody edukacyjne, farmakologiczne, a w skrajnych przypadkach operacyjne. Na początku chory zapoznawany jest z czynnikami ryzyka, chorobą, jej objawami i wpływem na życie, druga to podawanie środków przeciwbólowych oraz bogatych w kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy – na wagę złota
W stawach znajduje się płyn maziowy, który jest odpowiedzialny za poprawne ich smarowanie i ochronę. Zdolność płynu stawowego do skutecznego spełniania tych funkcji zależy między innymi od kwasu hialuronowego. Posiada on silne właściwości wiskoelastyczne (lepko-sprężyste) i amortyzacyjne. Jego niedobór prowadzi do pojawienia się dolegliwości. U zdrowego człowieka z upływem lat dochodzi do zmian w płynie maziowym i jest to naturalna konsekwencja starzenia się organizmu. Według ekspertów z Europejskiej Ligi do Walki z Chorobami Reumatycznymi (EULAR), u chorych cierpiących na zwyrodnienie stawów właściwości wiskoelastyczne kwasu hialuronowego mogą być nawet dziesięciokrotnie niższe, niż u osób będących w podeszłym wieku.

Odpowiednie środki
FLEXINOVO FORTE jest innowacyjnym dietetycznym środkiem spożywczym z najwyższymi dawkami hydrolizatu kolagenu i glukozaminy, opracowanym w laboratoriach Adamed Consumer Healthcare S.A. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom Flexinovo Forte polecany jest osobom o szczególnych potrzebach żywieniowych, ze względu na ich stan zdrowia.

FLEXINOVO FORTE to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Środek skierowany jest do osób po 30 roku życia, które pracują fizycznie. Mają nadwagę, skutkiem której przeciążone stawy, a co za tym idzie postępująca ChZS. Również tych którzy uprawiają sport wyczynowo i często doznają kontuzji. Preparat jest odpowiedni również dla osób po 50 i 60 roku życia, u których zmniejszona jest produkcja kolagenu.

A to już wiesz?  Stopy diabetyka – jak właściwie o nie dbać?

FLEXINOVO FORTE stanowi intensywne wsparcie i ochronę w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Zawiera ważne dla kondycji stawów witaminy i składniki mineralne. Ma najwyższą dawkę hydrolizatu kolagenu oraz glukozaminy, które pełnia funkcje budulcowe chrząstki stawowej i odpowiadają za jej właściwości mechaniczne. Dawki poszczególnych składników aktywnych zostały dobrane wg licznych badań populacji ogólnej. Pozwoliło to na uzyskanie najwyższej skuteczności działania produktu u osób w różnym wieku oraz prowadzących odmienny styl życia.
FLEXINOVO FORTE dostępny jest w formie kapsułek do połykania oraz jako proszek do rozpuszczenia w wodzie, z którego można przygotować smaczny, orzeźwiający napój o smaku cytrynowym. Produkt może być uzupełnieniem diety.

Wystarczy stosować raz dziennie.
W zależności od nasilenia dolegliwości, należy stosować przynajmniej 3 miesiące. Intensywną kurację można wydłużyć nawet do roku i więcej.
1 opakowanie = miesięczna kuracja, 30 saszetek i 60 kapsułek. Cena ok. 100 zł

Unikalny skład FLEXINOVO FORTE:
 Hydrolizat kolagenu, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny – budują chrząstkę mazi stawowej.
 Kwas hialuronowy – dostarcza substancji odżywczych do chrząstek.
 Witaminy, minerały – wspomagają zachowanie prawidłowych funkcji chrząstki.

staw kolanowy

flexinovo_viz5 kadrowane

logo

Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healtcare S.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy